Mnoho dnešných hazardných hier v kasínach si bralo inšpiráciu práve z histórie. Prvé zmienky siahajú až do letopočtu 2400 pnl. a je všeobecne známe, že gamblerstvo malo svoje zastúpenie medzi všetkými sociálnymi skupinami. Už v časoch ríše rímskej zákonodarcovia prikazovali, aby sa všetky deti naučili ako hrať a ako zaobchádzať s kockami. Francúzsko si v tomto smere pripísala casino sk prvenstvo vo vynáleze hracích kariet v roku 1387 - prvá baličky kariet sa následne začali tlačiť s príchodom Johanna Gutenberga v roku 1550. Napoleon sa venoval hre zvanej vingt-et-un, ktorá je dnes známa ako blackjack či oko.

Umelá tráva ............................................................................................ (Stiahnuť súbor)

Tenis
Umelý trávnik plne nahrádza prírodný trávnik či antuku a navyše šetrí prostriedky na údržbu. Pre tenisové ihriská sa využíva veľmi hustý kvalitný umelý trávnik, ktorý zabezpečuje optimálny odraz loptičiek.
Futbal
Umelé trávnaté povrchy sa dajú používať takmer neustále, na rozdiel od prírodného trávnika nevyžadujú intenzívnu údržbu a čas na regeneráciu po hre. Je možné ich využiť rovnako pre tréning ako aj pre zápasy.
Pozemný hokej
Tento druh športu je stále populárnejší a vďaka umelej tráve i dostupnejší. Umelý hustý trávnik tvorí rovný povrch, na ktorom je dráha loptičky optimálne priama.
Golf
Pre každú špecifickú zónu golfového ihriska bol vyvinutý špeciálny typ umelého trávnika, ktorý spĺňa požiadavky na kvalitu a výšku trávneho krytu a zabezpečuje tiež vysoký komfort pri hre.
Viacúčelové ihriská
Sú využiteľné pre rôzne druhy športov, čomu je prispôsobená i konštrukcia umelého trávnika vyrábaného z odolných vlákien.


E-SHOP