Mnoho dnešných hazardných hier v kasínach si bralo inšpiráciu práve z histórie. Prvé zmienky siahajú až do letopočtu 2400 pnl. a je všeobecne známe, že gamblerstvo malo svoje zastúpenie medzi všetkými sociálnymi skupinami. Už v časoch ríše rímskej zákonodarcovia prikazovali, aby sa všetky deti naučili ako hrať a ako zaobchádzať s kockami. Francúzsko si v tomto smere pripísala casino sk prvenstvo vo vynáleze hracích kariet v roku 1387 - prvá baličky kariet sa následne začali tlačiť s príchodom Johanna Gutenberga v roku 1550. Napoleon sa venoval hre zvanej vingt-et-un, ktorá je dnes známa ako blackjack či oko.

V tenise sa za existencie tohto športu vystriedalo niekoľko druhov hracích povrchov. Pôvodne sa hral iba vonku na čerstvo pokosenej tráve. Postupne sa ľudia snažili podklad zlepšiť, a tak prišla na rad antuka, neskôr tvrdé povrchy z betónu alebo asfaltu. U antukového ihriska je jedna výrazná nevýhoda: je veľmi náročné na údržbu a treba ho pravidelne zavlažovať. Tvrdé povrchy sú síce nenáročné na údržbu, ale predstavujú zdravotné riziko pre ľudský organizmus. Všetky nedostatky zmienených povrchov odstraňuje umelý trávnik zasypaný kremičitým pieskom.

 

Tento povrch je vhodný pre všetky klimatické pásma a správnym zapieskovaním je dosiahnutý optimálny odraz tenisovej loptičky. V duchu zásad našej firmy spolupracujeme len s renomovanými výrobcami týchto športových povrchov pre exteriér a interiér, takže nami dodávaný umelý trávnik je najvyššej kvality a dlhej životnosti. Má maximálnu odolnosť voči opotrebeniu, vysokú stabilitu voči UV žiareniu a dlhú dobu použiteľnosti.
Princíp
Pieskového umelého trávnika:
Genialita myšlienky spočíva v tom, že ušetríme drahú umelú hmotu znížením povrchu a vyplnením medzipriestorov kremičitým pieskom, ktorý je výrazne lacnejší.
Výhody umelého trávnika:
 je trvalo zelený
 je možné na ňom hrať nepretržite po celý rok od rána do večera
 nie je náročný na údržbu a netreba ho zavlažovať
 hra na tomto povrchu nepoškodzuje pohybové ústrojenstvo a väzivo hráča
Rovnakú radosť prináša tento povrch aj investorovi, pretože bežné prevádzkové náklady sú nízke a životnosť je dlhá.
Piesok poskytuje tomuto systému tri vlastnosti:
 hmotnosť - celá konštrukcia je vďaka pieskovému zásypu tak ťažká, že vlastnou váhou spočíva nehybne na podklade. Nie je potrebné žiadne lepenie, ani napínanie.
 zadržiavanie vody - vrstva kremičitého piesku je vynikajúcou zásobárňou vody. V kapilárach sa zachytí asi 10-12 litrov vody na m2. Nadbytočná voda presiaka poréznym povrchom do podkladovej vrstvy. Zachytená voda udržuje hrací povrch po dlhšiu dobu chladný.
 športová funkcia - touto vlastnosťou sa povrch zavďačí tenistom. Môžu sa na pieskovej vrstve šmýkať, otáčať a to bez obavy o zaborenie topánky do vlákien.

 

 


E-SHOP