Mnoho dnešných hazardných hier v kasínach si bralo inšpiráciu práve z histórie. Prvé zmienky siahajú až do letopočtu 2400 pnl. a je všeobecne známe, že gamblerstvo malo svoje zastúpenie medzi všetkými sociálnymi skupinami. Už v časoch ríše rímskej zákonodarcovia prikazovali, aby sa všetky deti naučili ako hrať a ako zaobchádzať s kockami. Francúzsko si v tomto smere pripísala casino sk prvenstvo vo vynáleze hracích kariet v roku 1387 - prvá baličky kariet sa následne začali tlačiť s príchodom Johanna Gutenberga v roku 1550. Napoleon sa venoval hre zvanej vingt-et-un, ktorá je dnes známa ako blackjack či oko.

 

 

     
     PRÍRODNÉ LINOLEUM

 

 

vyrábané firmou  pod názvom s povrchovou úpravou Topshield2

 

Dovozca do Slovenskej republiky , predajca, distributér:
INTERIER TATRY , spoločnosť s ručením obmedzeným, POPRAD
Sobotské námestie 22 , SK – 058 01 POPRAD, SLOVAKIA

 

Funkčná podlaha v skutočnom svete – Marmoleum® a povrchová úprava Topshield2

Podlaha musí odolávať stopám každodenného používania, rozmarom počasia v danom ročnom období, špine vnesenej do budovy, škrabancom a šmuhám, ktoré vzniknú náhodou . Zároveň si musí uchovať po celú dobu skvelý vzhľad. Realitou každodenného života dlážkovej krytiny je, že je používaná aj „zneužívaná“ bez možnosti navrátiť jej funkčnosť predpísaným čistením a údržbou, ktoré v skutočnosti nie sú vykonávané presne načas. Čo vyzerá ako správne predpísaná metóda údržby, nezodpovedá vždy realite skutočného sveta.


Marmoleum® má dlhodobo preverenú kvalitu a je momentálne modernou podlahou pre trvalú funkčnosť : dnes , zajtra, navždy.

Dvojnásobná ochrana
Topshield2 je unikátny, vysoko účinný dvojvrstvový povrchový náter akrylátovej disperzie na vodnej báze, vyvinutý špeciálne pre Marmoleum® . Skladá sa z odolného, pružného základného náteru vytvrdeného UV žiarením, ktorý vytvára s krytinou Marmoleum® pevnú väzbu a vyrovnáva jej povrch.
Ďalej je nanášaný odolný, pevný povrchový náter, ktorý je taktiež vytvrdený UV žiarením .
Druhá vrstva bola vyvinutá s vylepšenou odolnosťou voči škvrnám (obzvlášť voči chemikáliám, zdravotníckym prostriedkom k dezinfekcii rúk a alkoholu), poškriabaniu a šmuhám od gumových podrážok topánok a tenisiek.

 

Topshield2 a zdravotníctvo
V moderných zdravotníckych zariadeniach je funkčnosť podlahy doslova základom hygienického a čistého prostredia. Denné čistenie podlahy by malo byť vykonávané ľahkým a účinným spôsobom. Používanie chemických a dezinfekčných látok by nemalo zanechávať na podlahe stopy a pokiaľ sa objavia, mali by sa dať ľahko odstrániť. Marmoleum® s povrchovou úpravou Topshield2 je prirodzene bakteriostatické a bolo vytvorené tak, aby spĺňalo náročné požiadavky moderného zdravotníctva.
To rovnako zahŕňa uľahčenie prevozu ťažkých predmetov, ako sú nemocničné postele, a zjednodušenie každodennej práce nemocničného personálu .
Marmoleum® je podlaha, ktorá si udržiava svoj charakter a krásu po dlhú dobu. Jednoduchý režim čistenia zaručuje, že si podlaha udrží svoje žiarivé farby a zachová si vysokú hygienickú úroveň všade, kde je to potrebné .


Marmoleum® s povrchovou úpravou Topshield2 je ideálne vhodné pre akékoľvek zdravotnícke zariadenie
• je prirodzene bakteriostatické
• je odolné proti prostriedkom k dezinfekcii rúk
• má celkovo vylepšenú odolnosť proti škvrnám
• zaručuje účinné a ľahké suché čistenie

 

Topshield2 a školstvo
S výnimkou letných prázdnin musia podlahy v školách znášať rozmary počasia všetkých ročných obdobiach so všetkými ich typickými rysami . Piesok, špina, dážď a sneh, všetky zanechávajú svoje stopy vo vstupných halách a na chodbách budov, zatiaľ čo v triedach je podlaha namáhaná od špinavých topánok a neustálymi pohybmi stoličiek a lavíc. Marmoleum® s povrchovou úpravou Topshield2 bolo vytvorené tak, aby spĺňalo výzvy , ktorým podlaha denne čelí v školskom prostredí. Naše testy overené treťou stranou *) preukázali, že Marmoleum® s povrchovou úpravou Topshield2
vykazuje vylepšenú odolnosť proti šmuhám a je menej náchylné ku špineniu a hromadeniu nečistôt. A čo viac, Marmoleum® s povrchovou úpravou Topshield2 je pripravené k okamžitému použitiu a zvyčajne nevyžaduje po pokládke žiadnu dodatočnú údržbu alebo nanesenie polyméru .


Marmoleum® s povrchovou úpravou Topshield2 je podlahou pre akékoľvek školské prostredie, najmä vďaka týmto vylepšeniam :
• menšie špinenie a hromadenie nečistôt
• menej škrabancov a škvŕn na podlahe
• žiadne škvrny od atramentu, fixiek alebo chemikálií
• ľahké čistenie

 

*) Marmoleum® s povchovou úpravou Topshield2 bolo nezávisle testované v porovnaní s inými podlahovými krytinami, ako sú vinyl, guma a iné linoleové podlahy nemeckým inštitútom wfk (Cleaning Technology Research Institute) a holandským Sohit (Consumer Technology/Researcg Insitute) . Vo všetkých prípadoch Topshield2 fungoval podstatne lepšie v testoch nešpinivosti, čistenia a odolnosti voči škvrnám .


E-SHOP