Mnoho dnešných hazardných hier v kasínach si bralo inšpiráciu práve z histórie. Prvé zmienky siahajú až do letopočtu 2400 pnl. a je všeobecne známe, že gamblerstvo malo svoje zastúpenie medzi všetkými sociálnymi skupinami. Už v časoch ríše rímskej zákonodarcovia prikazovali, aby sa všetky deti naučili ako hrať a ako zaobchádzať s kockami. Francúzsko si v tomto smere pripísala casino sk prvenstvo vo vynáleze hracích kariet v roku 1387 - prvá baličky kariet sa následne začali tlačiť s príchodom Johanna Gutenberga v roku 1550. Napoleon sa venoval hre zvanej vingt-et-un, ktorá je dnes známa ako blackjack či oko.

KAUČUKOVÉ PODLAHOVÉ KRYTINY

Čo je kaučuk?
Je to látka získaná z latexu vytekajúceho z narezanej kôry kaučukovníka, ktorá prechádza vulkanizáciou z prevážne plastického do elastického stavu.
Je to polymérny materiál prírodného alebo syntetického pôvodu.

Kaučukové podlahové krytiny sú vyrábané z hodnotných surovín ako je priemyselný a prírodný kaučuk, prírodne sa vyskytujúce minerály a ekologicky nezávadné farebné pigmenty.
Ich výhodou je, že neobsahujú zmäkčovadlá (ftaláty), halogény(napr. chlór), ani PVC.

Sú permanentne antistatické, mimoriadne odolné s extrémne dlhou životnosťou.
Majú bakteriostatické a fungistatické vlastnosti, čo znamená, že mikroorganizmy vrátane baktérií
a húb ( napr. Staphyloccocus aureus, Candida albicans,...) sa prestávajú na ich povrchu množiť.
Sú dolné voči cigaretovým ohorkom , bezpečné v prípade požiaru.
Dosahujú vysoký komfort chôdze s trvalou elasticitou.
Dobre absorbujú kročajový hluk a prispievajú k jeho útlmu až do 20 dB.

Vhodnosť použitia: letiská, , nemocnice, farmaceutický a biotechnologický priemysel, ambulancie, školy, obchody, elektrotechnický priemysel, rôzne priemyselné podniky, kancelárie, administratívne budovy, železnice, autobusy, lode, domácnosti,....


E-SHOP