Mnoho dnešných hazardných hier v kasínach si bralo inšpiráciu práve z histórie. Prvé zmienky siahajú až do letopočtu 2400 pnl. a je všeobecne známe, že gamblerstvo malo svoje zastúpenie medzi všetkými sociálnymi skupinami. Už v časoch ríše rímskej zákonodarcovia prikazovali, aby sa všetky deti naučili ako hrať a ako zaobchádzať s kockami. Francúzsko si v tomto smere pripísala casino sk prvenstvo vo vynáleze hracích kariet v roku 1387 - prvá baličky kariet sa následne začali tlačiť s príchodom Johanna Gutenberga v roku 1550. Napoleon sa venoval hre zvanej vingt-et-un, ktorá je dnes známa ako blackjack či oko.

HOMOGÉNNE PVC

 
Vinylové podlahové krytiny sú čoraz viac žiadanejšie na trhu. Homogénne PVC má v celom jeho priereze rovnaké zloženie, farbu a vzor, čo v preklade znamená, že znesie viac námahy a dlhšie vydrží, pretože pri otere má stále rovnakú štruktúru. Minimálne opotrebenie homogénnej PVC podlahovej krytiny a jej trvanlivosť je dosahovaná vysokým obsahom základnej suroviny. Vyrába sa valcovaním alebo lisovaním pod vysokým tlakom a dodáva sa v pásoch alebo vo štvorcoch. Nami ponúkané homogénne vinyly od renomovaných firiem Forbo, Objectflor a Tarkett sú určené pre objekty a súčasťou ich výrobného procesu je aj ich vytvrdenie UV žiarením.   Mnohé z nich majú polyuretánovú ochrannú vrstvu, ktorá chráni podlahovú krytinu pred poškodením a znečistením. V súčasnej dobe, keď je kladený vo väčšej miere dôraz na kvalitu a dlhú životnosť, sú homogénne podlahové krytiny vhodným riešením pre objekty s požadovanou vyššou záťažou a relatívne výhodnou cenou, ako sú školy, opatrovateľské centrá, domovy pre seniorov, nemocnice, obchodné domy, výrobné haly a iné administratívne a komerčné priestory.
Homogénne PVC krytiny sa inštalujú celoplošným lepením na rovný a suchý podklad
( prevažne nivelizačnú stierku alebo hladený betón) a zvyčajne sa spájajú tepelne, farebne zodpovedajúcou zváracou šnúrou, alebo studeným zvarom.
Kolekcie homogénnych PVC podlahových krytín sú ponúkané v širokej škále vzorov a atraktívnych farieb. Uvádzame tu len niektorých reprezentantov. V prípade požiadavky iných vzorov a materiálu, kontaktuje prosím obchodné oddelenie našej firmy.


E-SHOP